logo ies sa colomina
Consulta Jove
Convivència
Calendari escolar
FP Illes Balears
Fons Social Europeu

Admissió FP curs 2024-25

PROCÉS D’ESCOLARITZACIÓ DE FORMACIÓ PROFESSIONAL

Publicat el calendari del procés d’admissió 2024-2025 per als cicles d’FP i Cursos d’especialització.

Podeu consultar tota la informació en el segëunt enllaç

Procés d’Admissió Alumnat PEI a l’IES – Curs 2024-2025

Ja està disponible Resolució admissió als ensenyaments elementals i professionals de música i dansa i admissió al PEI 2024-2025 i annexos. La podeu consultar al següent enllaç:  Enllaç

Cal presentar l’annex 3 com a primer pas, per tenir reserva de plaça pels alumnes nouvinguts a l’IES PEI (IES Sa Colomina) del dia 13 al 28 de maig, segons el calendari de l’annex 2.

Aquest annex 3 es pot presentar a la secretaria del centre els dies assenyalats de 9:00 a 13:00, o bé , es pot enviar al següent correu electrònic:  pei@iessacolomina.es

Obert Termini Sol·licitud Beques Curs 2024-2025

El termini per sol·licitar la beca de la convocatòria general per al curs 2024/25 és del 19 de març del 2024 a les 9 h., fins al 10 de maig del 2024 a les 15 h. (hores peninsulars). No ho deixis per al final. Demana la teva beca encara que no sàpigues el que estudiaràs o fins i tot si vas a estudiar o no. Més informació aquí


El plazo para solicitar la beca de la convocatoria general para el curso 2024/25 es del 19 de marzo de 2024 a las 9 h., hasta el 10 de mayo de 2024 a las 15 h. (horas peninsulares). No lo dejes para el final. Pide tu beca aunque no sepas lo que vas a estudiar o incluso si vas o no a estudiar. Más información aquí

Xerrada Informativa. Famílies 1r d’ESO Curs 24-25

Benvolgudes famílies 6è EP, 

Adjunt trobareu la informació de l’IES sa Colomina utilitzada a la xerrada informativa per a famílies de 1r d’ESO del curs 24-25 del passat dijous 21 de març. Hi ha enllaçat el formulari a la prematrícula per a l’alumnat que s’ha de fer abans de dia 26 d’abril. També trobareu l’enllaç a la pàgina web per a la compra del Chromebookaixí com la informació relativa a l’Associació de Famílies (AFA) i el funcionament general del centre. 

Gràcies, 

L’equip directiu

IES sa Colomina


 Apreciadas famílias de 6ºEP: 

Adjunto encontraréis la información del IES sa Colomina utilizada en la charla informativa para familias de 1º ESO del curso 24-25 del pasado jueves 21 de marzo. Está enlazado el formulario a la prematrícula para el alumnado que se debe realizar antes del día 26 de abril. También encontraréis el enlace a la página web para la compra del Chromebook, así como la información relativa a la Asociación de Famílias (AFA) y el funcionamiento general del centro. 

Gracias, 

El equipo directivo

IES sa Colomina


Informació IES sa Colomina (CAT) – IES sa Colomina (CAST)

Formulari de prematrícula

Presentació OPTIMATIC – ❗Compra Chromebook

Associació de Famílies IES Sa Colomina

Convocatòria 2024 proves d’accés a cicles formatius

En aquesta pàgina trobareu la informació de la darrera convocatòria de les proves d’accés a cicles formatius de grau mitjà, llocs, dates, documentació etc. Per a tenir tota la informació de les proves d’accés a grau mitja no oblideu visitar la pàgina d’Informació general de PPAA de grau mitjà.

Curs d’especialització en ciberseguretat

Curs d’especialització en ciberseguretat

Publicat el calendari del procés d’admissió al curs d’especialització en Ciberseguretat pel curs 2024-2025. El calendari d’admissió s’ha modificat respecte als cursos anteriors. El primer tràmit per a la presentació de les sol·licituds d’admissió serà del 3 al 28 de...

read more
Ja tenim guanyadora del concurs Ni1foc al bosc

Ja tenim guanyadora del concurs Ni1foc al bosc

L'alumna Blanca del Campo Arnal de 1r ESO A ha resultat guanyadora del concurs de dibuix "Ni1foc al bosc". Amb el dibuix guanyador es faran els pòsters de la campanya contra incendis d'aquesta temporada. Enhorabona a la guanyadora!

read more
Jornades informatives ERASMUS +. Famílies de 3r d’ESO

Jornades informatives ERASMUS +. Famílies de 3r d’ESO

Estimats pares i mares, El pròxim dia 15 de maig de 19:30 a 21:00 hores celebrarem una Jornada de portes obertes per informar sobre el Projecte ERASMUS+ que el nostre Centre està duent a terme des de fa anys. També volem presentar-vos la possibilitat que els vostres...

read more
Campionat Lliga de Patis Intercentres

Campionat Lliga de Patis Intercentres

Avui l'equip guanyador de la lliga de pati de futbol del nostre centre ha jugat un partit contra l'equip guanyador de la lliga de pati de l'IES Santa Maria. Ha estat una experiència molt gratificant i ens agradaria destacar el gran comportament i esportivitat que hi...

read more

Admissió FP curs 2024-25

PROCÉS D’ESCOLARITZACIÓ DE FORMACIÓ PROFESSIONAL

Publicat el calendari del procés d’admissió 2024-2025 per als cicles d’FP i Cursos d’especialització.

Podeu consultar tota la informació en el segëunt enllaç

Procés d’Admissió Alumnat PEI a l’IES – Curs 2024-2025

Ja està disponible Resolució admissió als ensenyaments elementals i professionals de música i dansa i admissió al PEI 2024-2025 i annexos. La podeu consultar al següent enllaç:  Enllaç

Cal presentar l’annex 3 com a primer pas, per tenir reserva de plaça pels alumnes nouvinguts a l’IES PEI (IES Sa Colomina) del dia 13 al 28 de maig, segons el calendari de l’annex 2.

Aquest annex 3 es pot presentar a la secretaria del centre els dies assenyalats de 9:00 a 13:00, o bé , es pot enviar al següent correu electrònic:  pei@iessacolomina.es

Obert Termini Sol·licitud Beques Curs 2024-2025

El termini per sol·licitar la beca de la convocatòria general per al curs 2024/25 és del 19 de març del 2024 a les 9 h., fins al 10 de maig del 2024 a les 15 h. (hores peninsulars). No ho deixis per al final. Demana la teva beca encara que no sàpigues el que estudiaràs o fins i tot si vas a estudiar o no. Més informació aquí


El plazo para solicitar la beca de la convocatoria general para el curso 2024/25 es del 19 de marzo de 2024 a las 9 h., hasta el 10 de mayo de 2024 a las 15 h. (horas peninsulares). No lo dejes para el final. Pide tu beca aunque no sepas lo que vas a estudiar o incluso si vas o no a estudiar. Más información aquí

Xerrada Informativa. Famílies 1r d’ESO Curs 24-25

Benvolgudes famílies 6è EP, 

Adjunt trobareu la informació de l’IES sa Colomina utilitzada a la xerrada informativa per a famílies de 1r d’ESO del curs 24-25 del passat dijous 21 de març. Hi ha enllaçat el formulari a la prematrícula per a l’alumnat que s’ha de fer abans de dia 26 d’abril. També trobareu l’enllaç a la pàgina web per a la compra del Chromebookaixí com la informació relativa a l’Associació de Famílies (AFA) i el funcionament general del centre. 

Gràcies, 

L’equip directiu

IES sa Colomina


 Apreciadas famílias de 6ºEP: 

Adjunto encontraréis la información del IES sa Colomina utilizada en la charla informativa para familias de 1º ESO del curso 24-25 del pasado jueves 21 de marzo. Está enlazado el formulario a la prematrícula para el alumnado que se debe realizar antes del día 26 de abril. También encontraréis el enlace a la página web para la compra del Chromebook, así como la información relativa a la Asociación de Famílias (AFA) y el funcionamiento general del centro. 

Gracias, 

El equipo directivo

IES sa Colomina


Informació IES sa Colomina (CAT) – IES sa Colomina (CAST)

Formulari de prematrícula

Presentació OPTIMATIC – ❗Compra Chromebook

Associació de Famílies IES Sa Colomina

Convocatòria 2024 proves d’accés a cicles formatius

En aquesta pàgina trobareu la informació de la darrera convocatòria de les proves d’accés a cicles formatius de grau mitjà, llocs, dates, documentació etc. Per a tenir tota la informació de les proves d’accés a grau mitja no oblideu visitar la pàgina d’Informació general de PPAA de grau mitjà.

Viatge a la neu alumnes de 1r Batx.

Podeu veure vídeos i fotos de l’experiència clicant en aquest enllaç

Els nostres alumnes de primer de batxillerat ja han acabat amb la seva experiència d’esquí i snow a Port del Comte.

Tots hem gaudit moltíssim i hem après molt durant aquests dies. No només en l’aspecte esportiu, sinó també en l’aspecte personal: autonomia, independència, convivència, superació de pors i límits personals, perseverància… És a dir, creixement personal.

El professorat que els hem acompanyat estam molt orgullosos d’ells i elles, tant per la seva evolució, com per la imatge que han donat al personal de l’estació. Monitors d’esplai, professors d’esquí i snow i personal de l’hotel ens han felicitat per la seva actitut, educació i comportament.

Enhorabona a tots i totes!

Guanyadors lliga de patis del primer trimestre

Ja tenim als guanyadors de la 1ª lliga de patis d’aquest curs 23-24. Us donam l’enhorabona per la vostra participació i implicació i us animam a inscriure-us a la lliga del segon trimestre que començarà el dia 5 de febrer. Teniu l’enllaç per a fer la inscripció al final.

ELS EQUIPS GUANYADORS SÓN:

– Lliga de futbol de 1r cicle: “Jogo Bonito“: Mohamed 2nD, Yaser 2nD, Ivan 2nD Fran 2nD, Rafa 2nD, Nahuel 2nD.

– Lliga de futbol 2n cicle: “Leones de montepinar“: Jordi Torres 4tP, Rasheed González 4tP, Pau Quirós 4P, Rubén 4tP, Juan Camilo 4tP.

– Lliga de voleibol: “Peluca Sabe“: Aitor Bautista 4tA, Jaime Baos 4tA, Bryan Moscardo 2nD, Lucas Robalino 4tC

– Lliga de bàsquet: “Colobasket”: Mateo 4t, Esteban 4tB, Pablo Méndez 1r ESO, Héctor Suñer 1r ESO, Miguel Planells 1r ESO, Bruce 4tB.

L’entrega de premis es farà el dia del centre.

ENHORABONA A TOTS!

Per fer la inscripció a les noves lligues ho podeu fer mitjançant el següent formulari

Curs d’especialització en ciberseguretat

Curs d’especialització en ciberseguretat

Publicat el calendari del procés d’admissió al curs d’especialització en Ciberseguretat pel curs 2024-2025. El calendari d’admissió s’ha modificat respecte als cursos anteriors. El primer tràmit per a la presentació de les sol·licituds d’admissió serà del 3 al 28 de...

read more
Ja tenim guanyadora del concurs Ni1foc al bosc

Ja tenim guanyadora del concurs Ni1foc al bosc

L'alumna Blanca del Campo Arnal de 1r ESO A ha resultat guanyadora del concurs de dibuix "Ni1foc al bosc". Amb el dibuix guanyador es faran els pòsters de la campanya contra incendis d'aquesta temporada. Enhorabona a la guanyadora!

read more
Jornades informatives ERASMUS +. Famílies de 3r d’ESO

Jornades informatives ERASMUS +. Famílies de 3r d’ESO

Estimats pares i mares, El pròxim dia 15 de maig de 19:30 a 21:00 hores celebrarem una Jornada de portes obertes per informar sobre el Projecte ERASMUS+ que el nostre Centre està duent a terme des de fa anys. També volem presentar-vos la possibilitat que els vostres...

read more
Campionat Lliga de Patis Intercentres

Campionat Lliga de Patis Intercentres

Avui l'equip guanyador de la lliga de pati de futbol del nostre centre ha jugat un partit contra l'equip guanyador de la lliga de pati de l'IES Santa Maria. Ha estat una experiència molt gratificant i ens agradaria destacar el gran comportament i esportivitat que hi...

read more
Día de l’Educació Física al Carrer

Día de l’Educació Física al Carrer

Avui els nostres alumnes han participat en la jordana del "Dia de l'Educació Física al Carrer" traslladant el treball que fèiem a classe a un espai públic de la nostra ciutat.  L'objectiu d'aquesta jornada és mostrar la importància de l'activitat física per a un...

read more
Let’s clean up Europe 2024

Let’s clean up Europe 2024

Nosaltres també ens sumem al Let's clean up Europe 2024. Grups de 1r d'ESO participen en l'activitat Let's clean up Europe.  Per una banda s'ha aprofitat per netejar el safareig del centre i preparar-ho per a la seva recuperació en un futur i a més hem netejat...

read more
8M Dia Internacional de la Dona

8M Dia Internacional de la Dona

Aquest 8M a Sa Colomina hem passejat la igualtat amb la creació d'un taller d’estampació de bosses. Enguany també hem reivindicat a les nostres dones properes i amb les seves fotos hem creat un mural que lluirà a les escales fins el divendres vinent.  Us donem...

read more